100% spokojených zákazníků. Recenze obchodu ZDE. Doručení do 1-2 dnů!

Jak funguje lapač snů a proč ho mít doma

Nad krajinou se snáší hluboká noc a lapače snů zavěšené nad hlavami spících tváří třídí poselství ze světa duchů. Špatným zvěstem přiřknou osud upálených za východu slunce. Dobré zprávy přijmou do své ochrany a vtisknou jejich obsah do lidských snů. Nádherné lapače koupíte zde. 

Pod ochranou nadpřirozena

S nápadem vyrábět lapače snů přišly ženy severoamerického indiánského kmene Ojibwe. Jejich prostřednictvím střežily spánek dětí před nočními můrami a zlými duchy. Tento ochranný magický předmět si rychle získal oblibu i u dalších kmenů a v průběhu času se rozšířil po celém světě.

Jak lapače fungují

Klasický lapač snů se sestává ze čtyř základních komponent. První částí je kruh, který představuje Vesmír. Kruh je vypleten síťkou a v jejím středu je korálek nebo kamínek. Ten symbolizuje JÁ, jež má být chráněno. Zachytí-li lapač snů dobrou zprávu, přepošle ji k JÁ pomocí ptačích peříček, která jsou na síťce i po obvodu kruhu. Hezké sny po nich splynou přímo do mysli spícího. I nepatrný pohyb peří značí příchod nového poselství.

Před zlými sny ochraňuje kruh, tedy Vesmír, JÁ tím, že je odkloní na středovou síťku. Ta připomíná pavoučí síť a uzlíky v ní svedou negativní zprávu z cesty. Místo, aby zasáhla mysl spícího, na síťce uvízne a první ranní paprsky ji spálí.

Minulost versus současnost

Indiánské lapače snů byly poměrně malé. Po obvodu kruhu měřily asi devět centimetrů. Vyráběly se z ryze přírodních materiálů, což podtrhovalo jejich symboliku. Kruh spletený z vrbového proutí a síťka z rostlinných vláken, kožených řemínků či zvířecích šlach postupně vysychaly, až se časem rozpadly. Tím svého majitele upomínaly na pomíjivost mládí a pozemského života.

V dnešní době slouží lapače snů spíše jako dekorace. To se odráží i v jejich podobě. Výrazně nabyly na velikosti a zdobnosti. Přírodní materiál již není pro řadu výrobců ani uživatelů prioritou. Obruč bývá plastová, peří nahradily střapce a fáborky. Není výjimkou, když chybí středový korálek/kamínek, ani když je lapač korálky přezdoben. 

Role barev

Vnímáme-li lapač snů jako magický předmět, měli bychom dbát i na symboliku jeho barev (viz Colorterapie – jak pomoci svému zdraví díky energii barev). Bílá je barvou čistoty a nevinnosti. Žlutá přináší radost, tvořivost a podporuje inteligenci s intuicí. Oranžové lapače podněcují pozitivní myšlení, zatímco červené dodávají odvahu a energii. Modrá je barvou svobody a inspirace, fialová značí duchovnost. Zelená přináší klid a naději, hnědá podporuje zdravý rozum a černá nás pojí s realitou.

Proč mít lapač snů doma

  1. Odvrací zlé sny. Lapače pověste přímo nad postel a zajistěte, aby k nim pronikalo ranní světlo.

  2. Chrání před působením negativních energií. Lapače můžete nosit při sobě jako drobný talisman či vzor na látce nebo tetování. Pokud slouží jako ochranné amulety vašeho domova, zavěste je do středu místností.

  3. S pomocí lapačů snů lze regulovat proudění životní síly čchi, jejíž blokace v tělních meridiánech podněcuje vznik nemocí. Pro tyto účely umístěte lapače na stěny pokojů.

  4. Lapače snů usnadňují proces relaxace a meditace.

  5. Zkrášlují interiéry a spoluvytváří kouzlo domova.

  6. Jsou krásným dárkem pro vaše bližní (Více na toto téma v: Ideální dárky podle znamení zvěrokruhu).