100% spokojených zákazníků. Recenze obchodu ZDE. Doručení do 1-2 dnů!

Probouzíte se ráno s pocitem, že nemáte energii začít nový den? Ubíjí vás každodenní pocit vyčerpanosti? Zmáhá vás prosté bytí tady a teď? Pokud jste, byť jen jednou, odpověděli ano, je na čase zamyslet se nad tím, jak získat více energie a jak si znovu vydobytou vitalitu zachovat.

Kam se všechna energie ztrácí?

Je pochopitelné, že lidé trpící akutní či chronickou chorobou bývají více unaveni. Tělo bojuje s nemocí a následný proces regenerace odčerpává mnoho sil. Jak ale vysvětlit nedostatek energie u zdravých osob?

Noční život

Jednou z nejčastějších příčin celkového vyčerpání organismu bývá nedostatečný a nekvalitní noční spánek. Místo abychom zasvětili noční hodiny odpočinku, jíme, pijeme alkohol nebo kofeinové nápoje, bavíme se, hrajeme si s telefonem, případně pracujeme. Naneštěstí ale nejsme stroje, a biologickou potřebu spánku nelze bez následků dlouhodobě potlačovat.

Jsme to, co jíme

Nedostatečná vitalita často pramení ze špatné výživy. Okřídlené Jsme to, co jíme. zde platí na 100 %. Pokud konzumujeme převážně „mrtvou“ (konzervovanou, zavařenou apod.) a průmyslově upravenou stravu, nemůžeme očekávat, že budeme oplývat přemírou životní energie. Nízký příjem vitamínů, minerálů a bílkovin, nadbytek sacharidů (především bílého cukru), nedostatek vlákniny, ztužené tuky, konzervační látky a další aditiva z nás činí mnohdy rozměrné, ale nutričně podvyživené tvory, kteří více přežívají, než aby kvalitně žili.

Pod tlakem

Pocity únavy a dlouhodobého vyčerpání přináší též stres. Vliv psychiky na celkové zdraví je zásadní (viz. Duchovní příčiny nemocí a Jak překonat stres). Pokud se potýkáme s psychickou nepohodou, náš organismus trpí i na úrovni těla. Stres je navíc významným spouštěčem řady onemocnění, čímž náš energetický deficit narůstá. Přidruží-li se ke stresu sklon řešit, či spíše neřešit, problémy skrze přejídání nebo naopak hladovění, ztrácíme i poslední zbytky sil.

Únava z pokroku

Mezi další významné faktory, jež se spolupodílí na oslabení vitality, se řadí nedostatek pohybu včetně nedostatečného intimního života (viz. Vztah bez sexu), narušení přirozených biorytmů v důsledku nedostatku denního světla, nedostatečný pitný režim a potravinové intolerance. Ztráta energie je v mnoha případech podmíněna přehlcením moderními technologiemi, jejichž záření má negativní dopad na činnost štítné žlázy a kvalitu nočního spánku.

 

6 tipů, jak mít více energie

  1. Dodržujte optimální pitný režim. To jest u dospělého člověka asi 30 ml na jeden kilogram váhy za 24 hodin (např. muž vážící 80 kg by měl v průběhu dne vypít přibližně 2 400 ml tekutin). Ideální je pít čistou vodu a neslazené čaje. Energii dodá a mysl vzpruží bylinný čaj Nakopávač, který nejen příjemně chutná, ale též bystří smysly a zmírňuje stres. Nakopávač koupíte zde.

  1. Dýchejte čerstvý vzduch. Ať již na procházce v lese, v městském parku či doma na zahradě, dopřejte svým plicím pravidelnou kyslíkovou vzpruhu. Brání-li vám vážné důvody v pobytu venku, dbejte alespoň na časté větrání místností. Dýchejte zhluboka a vnímejte proud vzduchu, který nasáváte a vydechujete. Kyslík vám dodá novou energii a koncentrace mysli na dech přinese úlevu od napětí a starostí.

  2. Naordinujte si minimálně 20 minut pohybu denně. Nenuťte se do aktivit, které vás nebaví. Nikdo neočekává, že z nuly pojedete rovnou na sto. Stačí procházka, lehký strečink nebo pár cviků z jógy pro začátečníky. Každému dle jeho chuti. Důležitá je vytrvalost. Každodenní pohyb vám zajistí pravidelný přísun hormonů dobré nálady. Lepší cirkulace krve umožní vyšší příjem kyslíku ve tkáních. Zlepšíte si fyzickou kondici a bude mít dobrý pocit z práce na vlastním zdraví a vzhledu. Čím více radosti, tím menší prostor pro únavu a skleslost.

  3. Vyzkoušejte aromaterapii. Únava není jen záležitostí těla. I vaše mysl a duše potřebují povzbudit a regenerovat. Skvělým pomocníkem je esenciální olej Grep. Osvěží mysl, prokrví tělo a dodá potřebnou energii. Koupíte jej kliknutí sem.

  1. Zařaďte odpoledního šlofíčka. Krátký odpolední spánek prokazatelně zvyšuje výkonnost a zlepšuje krátkodobou paměť. V ideálním případě si před usnutím dopřejte šálek kávy, jejíž povzbuzující účinky dosáhnou po zhruba třicetiminutovém zdřímnutí vrcholu. Tím se účinek poobědové siesty zdvojnásobí.

  2. Dbejte na vyváženou a nutričně bohatou stravu. Spíše než potravinové doplňky upřednostňujte čerstvé potraviny. Obzvláště vhodné jsou ty, které mají nízký glykemický index. Uvolňují energii pozvolna, a předchází tak únavě i tendencím k přejídání.