100% spokojených zákazníků. Recenze obchodu ZDE. Doručení do 1-2 dnů!

Jak si účinně manifestovat a co je k tomu potřeba

Uměním manifestace se míní schopnost plnit si sny a cíle. Pro mnohé je klíčem ke štěstí. Vždyť snad každý člověk si v srdci nese touhu, k níž upíná své naděje. Bohužel, čím déle je potřeba frustrována, tím snazší je propadnout melancholii a přesvědčení, že sny jsou od toho, aby se snily, nikoliv žily. Zní vám to povědomě? I vy jste uvěřili, že úspěch je dílem náhody a člověk se musí narodit pod šťastnou hvězdou, aby se mu dařilo? Omyl! Jen vy sami jste tvůrcem své reality. Jen vy sami ovlivníte, co a kdy dokážete. Poznejte zákon přitažlivosti a naučte se účinně manifestovat.

Zákon přitažlivosti

Zákonu přitažlivosti jsme se věnovali již dříve (Jak funguje zákon přitažlivosti). Ve zkratce připomeňme, o co se jedná. Veškeré naše projevy, ať již činy nebo myšlenky a emoce, jsou formou energie, která osciluje vesmírem. Ve chvíli, kdy narazí na podobné vibrace, spojí se s nimi a propojí je s naším životem. Naše subjektivní realita je pak naplněna obsahy a vztahy, jimž jsme zavdali příčinu tím, že jsme jim věnovali vědomou nebo nevědomou pozornost. Naneštěstí máme někdy sklon přemýšlet více o překážkách a nepříjemnostech. Myšlenky pak pracují proti nám a přitahují pravý opak toho, po čem toužíme.

Co potřebujeme, aby se nám dařilo

Účinnou manifestací rozumíme schopnost získávat od života to, o čem sníme. Předpokládá znalost zákona přitažlivosti a jeho principů, dlouhodobý trénink vědomé pozornosti a celkově proaktivní přístup při naplňování osobních cílů.

Pravidla účinné manifestace

  1. Předstírejte, že váš cíl je již naplněn. Díky tomu dosáhnete vibrační harmonie s vysněným objektem. Vaše chování a prožívání bude vibrovat stejnou energií, kterou chcete získat. Jinými slovy štěstí/zdraví/úspěch je stav mysli.
  2. Duchovním cvičením a meditaci se věnujte každý den. Zklidněná mysl se snáze koncentruje. Zároveň odbouráte tzv. protichůdné, tj. negativní, myšlenky, které blokují realizaci vašich přání a očekávání.
  3. Vizualizujte své touhy. Obrazy propojte s příjemnými emocemi. Posílíte tím vibrace, jež z vás vyzařují. Nebojte se hmotné vizualizace prostřednictvím motivačních textů, obrázků, fotografií apod.
  4. Přeprogramujte své podvědomí pomocí afirmací. Podvědomí bývá tou největší překážkou na cestě za uskutečněním snů. Mysl zahlcená předsudky o vlastním Já a jeho neschopnosti přitahuje další a další zklamání a neúspěchy. Naštěstí je mozek plastický a synapse (= nervové spoje) pro negativní návyky a ideje lze přerušit a nahradit jinými.

Prostřednictvím afirmací, tedy krátkých pozitivních tvrzení, která si opakujeme co nejčastěji, popř. je recitujeme jako mantry při meditaci, vznikají synapse nové. Podvědomí se s nimi ztotožní a přizpůsobí jim chování i prožívání. Práce s afirmacemi je nenáročná, vyžaduje ale správnou techniku. Tvrzení pronášíme v přítomném čase (např. Jsem spokojená se svým vzhledem. nikoliv Budu spokojená se svým vzhledem, až …), propojujeme je s pozitivními emocemi a posilujeme vírou v jejich pravdivost.

Trpělivost a vděčnost především

Schopnost manifestace je vlastní všem lidským bytostem. Nenechte se odradit počátečními neúspěchy. Mohou být jen zdánlivé. Ne každá životní etapa je vhodná pro uskutečnění plánů a vizí. Buďte trpěliví. S odstupem času sami uvidíte, kdy a proč nastala ta správná doba.

Ať již prožíváte cokoliv, mějte na paměti, že toto ZDE a TADY je váš život, který je tu od toho, abyste jej žili. Přežívání je jako čekání na smrt. Buďte aktivní, jděte svým přáním naproti. Jen dvou věcí se vyvarujte. Nedovolte, aby vaše štěstí vzešlo z neštěstí druhých, a nezapomínejte přijímat vše hezké s vděčností.