100% spokojených zákazníků. Recenze obchodu ZDE. Doručení do 1-2 dnů!

Jak vyřešit bolest ledvin, zánět a ledvinové kameny

Hlavní součástí vylučovacího ústrojí savců, tedy i nás lidí, jsou ledviny. Jedná se o párový orgán fazolovitého tvaru uložený po obou stranách páteře v dutině břišní. Filtrují krev, regulují její množství a spolu s tím krevní tlak, tvoří moč, jež z těla odvádí zplodiny metabolismu, pomáhají udržovat stálé vnitřní prostředí a podílejí se na syntéze vitamínu D. Jakékoliv onemocnění ledvin představuje vážné ohrožení organismu. Nejčastěji se jedná o zánět nebo ledvinové kameny.Zánět horních cest močových

Ledviny, tj. horní cesty močové, jsou náchylné na onemocnění pyelonefritidou, zánětem. Ten bývá zpravidla bakteriálního původu a do ledvin vystoupá z močových cest. Více ohroženy jsou ženy (mají krátkou močovou trubici) a diabetici, jejichž oslabený imunitní systém snadno podléhá infekcím. V menší míře přichází infekce z krve, např. v důsledku hnisavého zánětu kosti. Pyelonefritida se vyskytuje jako akutní i chronický stav, který při nedostatečné léčbě může vyvolat selhání ledvin.

Akutní zánět se projevuje častým nutkáním na močení, řezavou až pálivou bolestí při močení, zakalením moči a jejím nepříjemným zápachem, únavou, nevolností, bolestí beder a zvýšenou teplotou. Chronický zánět je méně nápadný. Mezi jeho symptomy patří častější močení, otoky končetin a tlak v dolní části zad.

Při poškození ledvin se v těle hromadí odpadní toxické látky. Organismu pak nezbývá než se jich zbavit jinou cestou, a to zejména kůží. Z tohoto důvodu se mezi příznaky onemocnění ledvin řadí i kožní problémy.

Ledvinové kameny

Nefrolitiáza neboli ledvinové kameny se projevuje tzv. kolikou, tedy bolestí v boku, která vystřeluje až do třísla. Doprovodnými symptomy jsou časté a bolestivé močení, případně krev v moči. Příznaky nefrolitiázy mohou přicházet pozvolna a nabývat na intenzitě v souvislosti s tím, jak se kameny zvětšují. Pokud však nebrání odtoku moči, nemusí si pacient nemoci vůbec všimnout.

Ledvinové kameny vznikají z minerálů rozpuštěných v moči a častěji postihují muže. Většina kamenů je natolik malých, že odejdou z těla samovolně močí. Při velikosti dva až tři milimetry jsou již ale natolik nebezpečné, že mohou blokovat močové cesty a vyvolávat bolest. V daném případě lze nefrolitiázu léčit disolucí, tj. rozpuštěním, za pomoci léků a bylin. Kameny o velikosti čtyři a více milimetrů musí být odstraněny chirurgicky.

Zánět ledvin i ledvinové kameny jsou vážná onemocnění, která vyžadují lékařskou péči. Tu lze vhodně doplnit zdravým životním stylem, fytoterapií (terapií léčivými bylinami – zde zejména kopřivou dvoudomou), kterou koupíte zde a vhodnou stravou.

Co ledvinám škodí

Poškození ledvin bývá zapříčiněno vícero faktory. Mezi hlavní spouštěče se řadí častá konzumace alkoholu, kouření, nadměrné solení, nadužívání léků, obezita a nedostatek pohybu, nedostatečná hygiena intimních partií, opakované prochladnutí, nedostatečný pitný režim, časté záněty, autoimunitní choroby a dědičnost.

Jak na bolest ledvin – prevence a domácí léčba

  1. Dodržujte pravidelný a dostatečný pitný režim založený na příjmu čisté vody a bylinných čajů. Pravidelné vylučování moči zajistí průběžné pročišťování močových cest. K dobrému stavu ledvin přispěje čajová směs Ledviňák s kopřivou, brusinkami a přesličkou rolní.
  2. Posilujte imunitu

  3. Buďte v teple a vyvarujte se prochladnutí. V případě nastydnutí potíže nepřecházejte a vyhledejte lékařskou pomoc.

  4. Dbejte na vyváženou stravu s dostatkem vlákniny. Omezte příjem soli, alkoholu a živočišných bílkovin.

  5. Hýbejte se. Trpíte-li obezitou, zredukujte svou tělesnou hmotnost pomocí nutričně vyváženého jídelníčku a pohybu.

  6. Zajímejte se. Nebuďte pasivními příjemci laických rad ani lékařských nařízení. Využijte dostupnosti informací a obohaťte svůj životní styl o terapeutické metody, které vás zaujmou. Jednou z možností je léčba pomocí polodrahokamů. Ledvinám a močovým cestám pomáhají nefrit, růženín a jaspis.

  7. Myslete pozitivně. Dobrá nálada a optimistický přístup k životu jsou účinnou zbraní v boji proti nemocem – viz Duchovní příčiny nemocí a Jak překonat strach z nemocí.