100% spokojených zákazníků. Recenze obchodu ZDE. Doručení do 1-2 dnů!

Minerály podle znamení zvěrokruhu – Beran (21. 3. - 20. 4.)

Beran je zástupcem ohnivých znamení. Přichází společně s jarem a panuje pod nadvládou planety Mars.

 

Charakteristika znamení

Berani vynikají extroverzí, temperamentem a energičností. Jsou přímí a upřímní, jednají otevřeně a nebojí se vyjádřit svůj názor. Lidé narození ve znamení Berana jsou pracovití, nezávislí, odvážní a disponují vůdčími i organizačními schopnostmi. Vůči ostatním lidem se chovají přátelsky a štědře. Mají optimistický pohled na život.

Berani rádi jednají spontánně. Hranice mezi spontánností a ukvapeností je však někdy tenká.  Typickým znakem tohoto znamení je vysoká míra sebestřednosti, kterou doprovází nadměrná soutěživost a nekompromisnost. Berani jsou netrpěliví, vznětliví, špatně se vyrovnávají s neúspěchem a nebrání se pomstychtivosti.

 

Na co se zaměřit

Pro Berany se hodí kameny, jež mírní výbušnost a nevyrovnanost (achát, turritella, bronzit, heliotrop). Zklidnění a uzemnění přispěje k rozvoji duchovní stránky (ametyst, chalcedon, serpentin), která bývá u tohoto znamení potlačena na úkor přílišné orientace na materiální svět. Beranům svědčí minerály zbarvené do ruda (granát, bronzit, červený jaspis aj.). Červená barva kamene umocňuje sílu ohně, jenž Beranům vládne.

Po zdravotní stránce trápí Berany zejména bolesti hlavy (ametyst, rubín) a kolen (fluorit, chiastolit), ledviny (bronzit, jaspis, jadeit), žaludek (achát, ametyst, jaspis) a kožní vyrážky (achát, bronzit, ryolit).

 

Minerály pro znamení Beran

Achát Báhia: Uzemňuje, zklidňuje a zvyšuje schopnost koncentrace. Achát odstraňuje vnitřní napětí a negativní emoce jako vztek či nenávist. Ulevuje od bolestí žaludku, posiluje lymfatický systém a zlepšuje stav kůže.

Ametyst: Harmonizuje tělo i duši. Odvádí Berany od materiálního změření k duchovní činnosti. Léčí bolesti hlavy, žaludek i kožní neduhy.

Aragonit: Zklidňuje roztěkanou mysl, usnadňuje komunikaci s duchovním světem a posiluje intuici. Účinně působí proti nervovým chorobám a přispívá k léčbě trávicího ústrojí.

Bronzit: Přináší klid, mírní vnitřní tenzi a brání nespokojenosti. Stimuluje činnost ledvin a přispívá k lepšímu stavu kůže.

Fluorit: Posiluje odvahu a sebedůvěru, přirozené vlastnosti Beranů. Je účinný proti bolesti kloubů.

Granát: Podporuje rozhodnost a psychickou sílu. Pomáhá rozvíjet citovou stránku, posiluje lásku a oddanost.

Heliotrop: Redukuje negativní emoce a mírní podráždění.

Hematit: Posiluje sebevědomí a paměť. Aktivuje pevnou vůli a přispívá k nárůstu trpělivosti.

Chalcedon: Harmonizuje emoce a prohlubuje meditaci.

Chiastolit: Dodává víru a vytrvalost. Léčí klouby, vazy a kosti.

Jadeit: Posiluje typické vlastnosti Beranů vitalitu, odvahu, přátelství a dobrou komunikativnost. Působí příznivě na činnost ledvin.

Jaspis: Mírní stres, uklidňuje, přináší citovou vyrovnanost a zvyšuje odvahu. Detoxikuje ledviny, čistí krev a léčí bolavý žaludek.

Manganokalcit: Zklidňuje, zvyšuje schopnost empatie a porozumění, posiluje paměť a dodává radost a lásku. Působí proti bolestem žaludku.

Melounový turmalín: Harmonizuje, zlepšuje soustředěni, podporuje nezávislost a léčí nemoci žaludku.

Rodonit: Posiluje v Beranech toleranci. Napomáhá k řešení konfliktů. Ulevuje od bolestí hlavy a kloubů.

Rubín: Tiší neklid a podporuje přirozenou vitalitu. Mírní bolesti hlavy a přispívá ke správnému trávení.  

Ryolit: Pomáhá s duchovním rozvojem. Je považován za kámen meditace. Vnáší do duše klid a mír. Přispívá k nalezení lásky a rozvoji sebelásky. Léčí kožní problémy a trávicí systém.

Serpentin: Uzemňuje, uklidňuje a tlumí sklon k agresivitě. Zbavuje kožních problémů, stimuluje činnost trávicího ústrojí.

Sluneční kámen: Harmonizuje celý organismus. Posiluje intuici a usnadňuje komunikaci s duchovnem. Léčí žaludeční vředy.

Sopečná brekcie: Zvyšuje schopnost koncentrace, posiluje sebevědomí a napomáhá sebepřijetí. Uplatňuje se proti nemocem trávicího systému a při bolestech nohou.

Turritella: Mírní negativní emoce, navozuje pocit bezpečí, čistí krev a stimuluje trávení.