100% spokojených zákazníků. Recenze obchodu ZDE. Doručení do 1-2 dnů!

Minerály pro výrobu harmonizující vody

Krom toho propůjčují minerály i obyčejné balené vodě kvalitu přírodních pramenů a zlepšují její chuť.

Odložte předražené doplňky stravy. Nalaďte chuťové pohárky. Je čas vyrobit si osobní elixír zdraví!

 

Postup výroby

V zásadě potřebujete jen tři věci – minerál/y, vodu (zcela postačí kohoutková) a nádobu. Při výběru krystalů se můžete orientovat podle jejich účinků nebo přináležitosti k jednotlivým znamením zvěrokruhu. Nebojte se naslouchat hlasu své intuice. Tělo i duše si sami řeknou, co potřebují. Upřednostňujte kameny surové před tromlovanými. Skrze neobroušený povrch se léčivé vibrace šíří snáze a ve větší intenzitě.

Při výrobě harmonizující vody dbejte nejen na kvalitu vody, ale i na hygienu a čistotu kamenů. Míníme jak povrchovou, tak energetickou. Drahé kameny kupujte pouze od prověřených prodejců. Před použitím minerály zbavte vnějších nečistot, následně je očistěte od negativních energií a nabijte (viz Jak čistit a nabíjet polodrahokamy k maximálnímu efektu).

Čistý a nabitý kámen vložte do skleněné či keramické konvičky nebo džbánu a zalijte jej vodou. Na jeden litr vody vkládáme zpravidla jeden až tři krystaly. Nechte minerál působit po dobu minimálně dvou hodin, nejlépe však přes celou noc. Voda by neměla být tvrdá, tj. s vysokým obsahem minerálních látek. Usazeniny by léčivý kámen zatěžovaly, a oslabovaly jeho účinky. Nezapomeňte, že některé kameny jsou ve vodě rozpustné, a tudíž pro výrobu krystalové vody nevhodné. Jedná se o kalcit, malachit, azurit, fluorit, lepidolit, selenit, celestin, rodonit nebo hematit.

Krystaly ponechejte ve vodě až do úplného vypití. Není však nutné měnit je každý den. Je běžným zvykem využít jen část energizujícího nápoje a chybějící vodu na noc dolít. Takto lze postupovat asi týden. Již po dvou dnech ale síla kamenů slábne. Minerály po vyjmutí opláchněte, nabijte a nechte pár dní odpočinout.

Harmonizující voda je prospěšná lidem, zvířatům i rostlinám. Hodí se na každodenní pití a lze ji využít k obkladům, oplachům nebo na očistu domova a prostoru. Její účinky se zvýší, propojíme-li si konzumaci/užití s vizualizací očekávaných výsledků. 

 

Nejčastěji využívané minerály

Minerály pro výrobu harmonizující vody se používají samostatně i v kombinacích. Záleží výlučně na vašich aktuálních potřebách. Obecně platí, že křišťál posiluje vlastnosti a účinky ostatních kamenů. Proto je v kombinacích velmi oblíbený. Nejčastěji se pro výrobu krystalové vody užívají tyto kameny:

 

 1. Šungit:

  Minerál šungit funguje jako filtr. Čistí vodu od nečistot, toxických látek a mikroorganismů. Při pravidelné konzumaci šungitové vody se uplatní jeho antioxidační účinky, díky nimž revitalizuje, omlazuje a podporuje přirozenou obranyschopnost. Šungit dodává energii, urychluje hojení, podporuje činnost všech orgánových soustav a přispívá k pocitu duševní pohody.

 

 1. Křišťál:

  Křišťál platí za nejuniverzálnější léčivý kámen. Harmonizuje celý organismus, stimuluje imunitní systém a lze jej prakticky aplikovat při všech zdravotních potížích. Navíc zesiluje účinky ostatních minerálů a má schopnost transformovat negativní energie na pozitivní. Křišťálová voda zvyšuje psychickou odolnost, posiluje sebevědomí a přispívá k osobnostnímu rozvoji.

 

 1. Růženín:

  Tento minerál příjemně růžové barvy je obzvláště vhodný pro citlivé povahy a pro děti. Dodává pocit klidu a bezpečí, prohlubuje schopnost empatie, probouzí důvěru a vyzařuje vibrace lásky. S pomocí růženínové energizující vody se léčí neurotické potíže, neplodnost, poruchy oběhového a vylučovacího systému, ale i bolavá duše a zlomené srdce.

 

 1. Ametyst:

  Kámen ametyst drží ochrannou moc nad svým majitelem. Dodává odvahu, sebedůvěru a pevnou vůli. Probouzí chuť a sílu vykročit z kruhu a změnit nevyhovující stereotyp. Pomáhá překonat závislosti, odbourává stres, léčí nespavost a přivolává libé sny. Ametyst platí za kámen štěstí a lásky, který podporuje věrnost a zbavuje melancholie a úzkostí. Ametystová voda zmírňuje bolesti hlavy, stimuluje činnost dýchací a trávicí soustavy, posiluje imunitu, zrychluje metabolismus a léčí kožní neduhy.

 

Křišťál, růženín a ametyst se skvěle doplňují, pročež bývají často používány společně a platí za základní kombinaci minerálů pro výrobu harmonizující vody.